It costs the Quality Company $.14 per mile to run its van. On Monday the van traveled 87.6 miles. How much did it cost to run the van that day? Round your answer to the nearest cent.
A. $6.57
B. $12.26
C. $1.23
D. $13.14
The cost to run the van that day is $12.26.
$.14 * 87.6 = $12.26
Question
Asked 11/25/2015 6:09:55 AM
Updated 11/25/2015 6:25:10 AM
0 Answers/Comments
This answer has been confirmed as correct and helpful.
Edited by
jeifunk [11/25/2015 6:25:09 AM], Confirmed by
jeifunk [11/25/2015 6:25:10 AM]
Rating
There are no new answers.