Question and answer
Avi bought 4 bottles of mango juice for $7.20. How much would he pay for 9 bottles of mango juice at the same price?
Avi bought 4 bottles of mango juice for $7.20. $7.20/4 = $1.80 per bottle. The cost of 9 bottles would be $1.80 * 9 = $16.20.
Expert answered|debnjerry|Points 67345|
Question
Asked 2/19/2015 1:16:29 PM
Updated 2/19/2015 10:02:46 PM
0 Answers/Comments
This answer has been confirmed as correct and helpful.
Confirmed by Andrew. [2/19/2015 10:02:46 PM]
Get an answer
New answers
Rating

There are no new answers.

Comments

There are no comments.

Add an answer or comment
Log in or sign up first.
29,318,815
questions answered
GET
Answers.
GET THE APP.
weegy*
*
Get answers from Weegy and a team of really smart live experts.
Popular Conversations
A feature that is not the direct result of glaciation is a(n): ...
Weegy: A feature that is not the direct result of glaciation is a striation.
2/12/2019 10:45:27 PM| 8 Answers
Antoine is making a banner in the shape of a triangle. He wants to ...
Weegy: The border will be 33b- 8 long.
2/15/2019 4:26:02 AM| 6 Answers
Google is the most popular
Weegy: Google is the most popular search engine.
2/18/2019 7:44:47 AM| 5 Answers
What is Team STEPPS?
2/13/2019 11:41:09 AM| 3 Answers
S
R
L
R
P
R
P
R
R
R
R
P
R
P
P
P
L
Points 1950 [Total 6773] Ratings 14 Comments 1810 Invitations 0 Online
S
L
1
R
Points 1306 [Total 1558] Ratings 23 Comments 996 Invitations 8 Offline
S
L
P
C
Points 1136 [Total 2443] Ratings 6 Comments 1076 Invitations 0 Offline
S
L
Points 440 [Total 551] Ratings 14 Comments 290 Invitations 1 Online
S
L
Points 435 [Total 1496] Ratings 4 Comments 395 Invitations 0 Offline
S
L
Points 433 [Total 433] Ratings 0 Comments 13 Invitations 42 Offline
S
L
Points 295 [Total 295] Ratings 5 Comments 15 Invitations 23 Online
S
L
Points 174 [Total 174] Ratings 1 Comments 4 Invitations 16 Offline
S
L
Points 162 [Total 162] Ratings 0 Comments 2 Invitations 16 Offline
S
L
Points 103 [Total 103] Ratings 0 Comments 13 Invitations 9 Offline
* Excludes moderators and previous
winners (Include)
Home | Contact | Blog | About | Terms | Privacy | © Purple Inc.