A jar of olive oil is priced $10.08 for 8 ounces. What is the cost per ounce?
$10.08 / 8 ounces = $1.26
A jar of olive oil is priced $10.08 for 8 ounces. The cost per ounce is $1.26.
Expert answered|
Totoro|Points 8423|
Question
Asked 10/26/2020 4:11:53 PM
0 Answers/Comments
This answer has been confirmed as correct and helpful.
Rating
There are no new answers.