Weegy: It cost $12.26 to run the van that day.
14 * 87.6 = $12.26
User: a druggist is preparing a medication. Each capsule requires .007 grams of aspirin. He has 14 grams of aspirin. how many capsules can he prepare?
Weegy: He can prepare 2000 capsules.
14 / 0.007 = 2000 capsules.
User: what is .333 written in its simplest fraction form?
Weegy: 0.333 written in its simplest fraction form as 333/1000
User: 7.1+16.04-.2
Weegy: Solution
=7.1 + 16.04 ? .2
= 23.14 - .2
= 22.94 Ans.
User: a package of ground beef is $6.98. The price per pound is $3.86. How many pounds of ground beef are in the package?
(More)