Question and answer
Question not found
Ask a question
Not a good answer? Get an answer now. (Free)
New answers
Rating

There are no new answers.

Comments

There are no comments.

Add an answer or comment
Log in or sign up first.
Questions asked by the same visitor
Which sentence is written correctly? Tanya wore a red skirt. tanya wore a Red Skirt? tanya wore a red skrit! red skirt wore tanya
Weegy: Tanya wore a red skirt. Is written correctly. (More)
Question
Expert Answered
Asked 2/14/2013 9:02:59 PM
0 Answers/Comments
Which word is a noun Bird Sing Play Easy
Weegy: Bird is a noun. (More)
Question
Expert Answered
Asked 2/14/2013 8:58:59 PM
0 Answers/Comments
Which sentence uses the present verb tense? I walk to school. I walked to school yesterday. I will walk to school tomorrow. I have walked to school sometimes.
Question
Updated 361 days ago|8/1/2014 4:50:40 AM
1 Answer/Comment
The sentence that uses the present verb tense is: I walk to school.
Added 361 days ago|8/1/2014 4:50:39 AM
This answer has been confirmed as correct, not copied, and helpful.
Confirmed by debnjerry [8/1/2014 7:53:42 AM], Rated good by debnjerry
Which sentence uses the present verb tense? Ann's family got a dog last month. Ann's family got a dog last month. When they got the dog, it was tiny. When it is older, it will be a big dog.
Weegy: The sentence that uses the present verb tense is: When it is older, it will be a big dog. "is" would be the present tense. (More)
Question
Expert Answered
Asked 2/14/2013 9:05:00 PM
0 Answers/Comments
21,735,350 questions answered
Popular Conversations
Reduce the fraction 36/48 to its lowest terms. A. 1 1/4 B. ...
Weegy: C. 6/8 User: 15 ÷ 6 2/3 = ? A. 2 3/4 B. 100 1/4 C. 2 1/4 D. 100 Weegy: C. 6/8
7/27/2015 7:22:48 AM| 5 Answers
Write the equation of the line that is parallel to the line whose ...
Weegy: The equation of a vertical line that passes through the point ( 4, 4) is x = -4. User: What is the equation ...
7/27/2015 7:50:46 AM| 3 Answers
"earth-shaker"
7/27/2015 9:25:14 AM| 3 Answers
A tile factory earns money by a flat fee for delivery and a sales ...
Weegy: At 25 cents per tile, the sales price of 10,000 units is 10,000 * $0.25 = $2500 Since the factory got $3000, ...
7/27/2015 11:13:44 AM| 3 Answers
Evaluate |3 - 5 + 7|.
7/27/2015 7:27:49 AM| 2 Answers
find the product y^5 · y^3
Weegy: y + (y +3) = 60 2y + 3 = 60 2y = 60 - 3 2y = 57 y = 57/2 User: Find the product 8y^3(-3y^2)
7/27/2015 8:19:27 AM| 2 Answers
Weegy Stuff
S
1
L
Points 800 [Total 1311]| Ratings 1| Comments 790| Invitations 0|Offline
S
P
C
L
P
L
1
P
P
1
P
1
P
L
Points 466 [Total 10000]| Ratings 2| Comments 426| Invitations 2|Offline
S
L
L
Points 307 [Total 8507]| Ratings 5| Comments 257| Invitations 0|Offline
S
Points 180 [Total 180]| Ratings 0| Comments 180| Invitations 0|Offline
S
Points 166 [Total 166]| Ratings 1| Comments 156| Invitations 0|Offline
S
1
L
L
Points 74 [Total 8454]| Ratings 0| Comments 74| Invitations 0|Offline
S
Points 58 [Total 58]| Ratings 0| Comments 58| Invitations 0|Offline
S
Points 50 [Total 50]| Ratings 3| Comments 20| Invitations 0|Offline
S
Points 40 [Total 40]| Ratings 2| Comments 20| Invitations 0|Offline
S
Points 13 [Total 108]| Ratings 1| Comments 3| Invitations 0|Offline
Home | Contact | Blog | About | Terms | Privacy | Social | ©2015 Purple Inc.