Question and answer
Tracy had coffee once a day, and cost about $3.00 a cup. Max brought coffee twice a day cost $4.00 a cup. If Tracy and Max estimated their coffee purchases using a 30- day, find the total amount they
both spend on coffee in one month.
tracy spends $90 a month for coffee while max spend $720 a month. together they have spend $910 the whole 30-days.
Question
Asked 8/26/2012 10:17:51 AM
0 Answers/Comments
Get an answer
New answers
Rating

There are no new answers.

Comments

There are no comments.

Add an answer or comment
Log in or sign up first.
Questions asked by the same visitor
Notes Receivable Patterson Company is a large diversified business with a unit that sells commercial real estate. As a company, Patterson has been profitable in recent years with the exception of the real estate business, where economic conditions have resulted in weak sales. The vice president of the real estate division is aware of the poor performance of his group and needs to find ways to “show a profit.” During the current year, the division is successful in selling a 100-acre tract of ...
Weegy: Ebooksclub.org Financial Accounting Eleventh Edition - Free ebook download as ... Earl K. Stice, and James D. Stice Vice President of Editorial, Business: Jack W. Calhoun ..... [ [ Ethics and Judgment Call questions train you to respond to various business ...... Accountants do not record all the activities of economic entities. ] ] (More)
Question
Expert Answered
Asked 8/26/2012 1:10:35 PM
0 Answers/Comments
21,739,548 questions answered
Popular Conversations
Reduce the fraction 36/48 to its lowest terms. A. 1 1/4 B. ...
Weegy: C. 6/8 User: 15 ÷ 6 2/3 = ? A. 2 3/4 B. 100 1/4 C. 2 1/4 D. 100 Weegy: C. 6/8
7/27/2015 7:22:48 AM| 5 Answers
Write the equation of the line that is parallel to the line whose ...
Weegy: The equation of a vertical line that passes through the point ( 4, 4) is x = -4. User: What is the equation ...
7/27/2015 7:50:46 AM| 3 Answers
"earth-shaker"
7/27/2015 9:25:14 AM| 3 Answers
A tile factory earns money by a flat fee for delivery and a sales ...
Weegy: At 25 cents per tile, the sales price of 10,000 units is 10,000 * $0.25 = $2500 Since the factory got $3000, ...
7/27/2015 11:13:44 AM| 3 Answers
(x + 6)^2 simplify
Weegy: x^6 * x^5 * x^2 = x^13 User: simplify the expression. (x - 2)(3x - 4)
7/27/2015 6:07:34 PM| 3 Answers
Evaluate |3 - 5 + 7|.
7/27/2015 7:27:49 AM| 2 Answers
find the product y^5 · y^3
Weegy: y + (y +3) = 60 2y + 3 = 60 2y = 60 - 3 2y = 57 y = 57/2 User: Find the product 8y^3(-3y^2)
7/27/2015 8:19:27 AM| 2 Answers
Weegy Stuff
S
1
L
Points 802 [Total 1313]| Ratings 1| Comments 792| Invitations 0|Offline
S
P
C
L
P
L
1
P
P
1
P
1
P
L
Points 518 [Total 10052]| Ratings 3| Comments 468| Invitations 2|Offline
S
L
L
Points 330 [Total 8530]| Ratings 5| Comments 280| Invitations 0|Offline
S
Points 192 [Total 192]| Ratings 0| Comments 192| Invitations 0|Offline
S
Points 167 [Total 167]| Ratings 1| Comments 157| Invitations 0|Offline
S
1
L
L
Points 75 [Total 8455]| Ratings 0| Comments 75| Invitations 0|Online
S
Points 61 [Total 61]| Ratings 0| Comments 61| Invitations 0|Offline
S
Points 50 [Total 50]| Ratings 3| Comments 20| Invitations 0|Offline
S
Points 40 [Total 40]| Ratings 2| Comments 20| Invitations 0|Offline
S
Points 13 [Total 108]| Ratings 1| Comments 3| Invitations 0|Offline
Home | Contact | Blog | About | Terms | Privacy | Social | ©2015 Purple Inc.